Smyčcový komorní orchestr ZUŠ Morava Zlín

Smyčcový komorní orchestr byl založen v září 2019. Tvoří jej žáci a absolventi ZUŠ Morava. Dirigentem je Marek Obdržálek.

Již v prosinci 2019 vystoupil orchestr se samostatným programem na adventních koncertech ve zlínském regionu. Následná omezení v období pandemie covidu poněkud zpomalila zkouškovou činnost, přesto se podařilo i v dalších letech účinkovat při adventních koncertech. Na jaře 2022 vystoupil orchestr při slavnostním zahájení celostátní konference Rotary klubů z České a Slovenské republiky ve Zlíně. Účinkuje také při vernisážích výtvarného oboru naší ZUŠ.

Na samostatném koncertu se představil v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně v dubnu 2023. Jako sólistka vystoupila zpěvačka Barbora Assmannová.

Orchestr prochází vývojem, studenti se zdokonalují po stránce smyčcové techniky a souborové souhry. Velkou práci odvádějí jejich učitelé hlavního oboru, kteří s nimi studují orchestrální party. Naším ideálem je spojení se skupinou dechových nástrojů, tak aby v budoucnosti vznikla komorní filharmonie.