La Tarantella – soubor staré hudby

Mladý soubor staré hudby La Tarantella pod vedením Evy Polednové začal na ZUŠ Morava působit v září roku 2023. Ansámbl tvoří žáci hudebního oboru vyšších ročníků ZUŠ, zkoušky probíhají každou středu v 18:00h. na ulici Kotěrova ve Zlíně. V obsazení cembalo, violoncello, kytara, zobcové flétny, příčná flétna a zpěv se věnujeme nastudování instrumentálních a vokálně-instrumentálních skladeb převážně z 16. – 18. století.

Rádi mezi sebou přivítáme další muzikanty (i z jiných škol Zlínského kraje) – houslisty, flétnisty, hobojisty, kytaristy, harfisty, zpěváky či perkusisty, ale připojit se k nám může kdokoliv, kdo by se s námi chtěl vydat na impozantní cestu objevování hudebního umění dob dávno minulých. Společně kompozicím čerpaným z moderních edic historické hudby dotvoříme poutavé a zajímavé konečné aranže, aby se „stará hudba“ stala atraktivní i pro současné mladé interprety a posluchače.

Přijďte si nás poslechnout na adventní koncerty, vernisáže a na další veřejné akce naší školy, zejména do kostelů, komorních sálů, historických prostor hradů a zámků, kde hudební vystoupení souboru La Tarantella dokreslí kouzelnou atmosféru dobových interiérů.