Cimbálová muzika Jarášek: Mladí a nadějní z Valašska

Rok 2020 přinesl nejen výzvy a změny ve světě, ale také vznik neobyčejné dětské hudební skupiny CM Jarášek. Tato skvělá cimbálová muzika se zrodila pod základní uměleckou školou Morava a od té doby oslnila posluchače svými výjimečnými interpretacemi nejen lidových písní.

Cimbálová hudba má na Valašsku dlouhou tradici a cimbálová muzika Jarášek nás přenáší do světa bohaté hudební historie české lidové kultury. Skupina byla založena s jediným cílem: přinést nejen lidovou hudbu na novou úroveň pomocí cimbálových nástrojů. A to se jí skvěle daří.

Složení této muziky zahrnuje cimbál, housle, kontrabas, klarinet, flétny a další tradiční nástroje. Skupina však nezůstává jen u tradičních písní, ale také experimentuje s novými aranžemi a přidává moderní prvky, které dávají lidovým melodiím nový život. Jejich interpretace znějí svěže a aktuálně.

Cimbálová muzika Jarášek pravidelně vystupuje na koncertech a festivalech, přičemž si získala fanoušky, kteří si cení kombinace tradičního a moderního zvuku. Jejich hudba má schopnost spojit generace a nabídnout posluchačům nezapomenutelný hudební zážitek.

Umělecký vedoucí a pedagog je Robin Lefner.