Young Moravia Jazzband


Young Moravia Jazzband byl založen v lednu roku 2013 pedagogem a trumpetistou Tomášem Černochem, který se k tomuto kroku nechal inspirovat výukou jazzové hry na universitě Wisconsin in Green Bay v USA, kde navštěvoval výuku jazzové hry u profesora Adama Gainese. Young Moravia Jazzband má za úkol učit mladé muzikanty jazzové hře, dát jim základy frázování a připravit je tak na nástup do pokročilých, či profesionálních seskupení. Již po dvou letech se nám tento plán vydařil a první hráči začali hrát hned v několika jazzových formacích na Zlínsku. Repertoár je tvořen průřezem jazzových stylů. Nejčastěji se v v něm objevují jména velikánů swingové a jazzové hudby, jako Duke Ellington, Glenn Miller, Count Basie, Dizzy Gillespie, atd. Náš repertoár zasahuje od 30. let minulého století až po léta šedesátá. Můžeme tedy toto spektrum nazvat od základu swingu, až po styl bebop. V rámci našeho big bandu vznikají také malá tělesa, která se věnují určitému stylu, jako je například dixieland.

Obsazení big bandu tvoří především žáci základní umělecké školy Morava. Ovšem dveře máme otevřené i pro žáky jiných škol.

Složení big bandu dle partitury: 2 alt saxofony, tenor saxofon, bariton saxofon, 2–3 trombony, 3 trubky, klavír, bass,bicí


Tomáš Černoch – vedoucí souboru Young Moravia Jazzband, pedagog ZUŠ Morava

narozen 29. 4.1988. Vys­tudoval konzervatoř Pavla J.osefa Vejvanovského v Kroměříži pod vedením Mgr. Vladimíra Češka. Dále studoval Akademii umění v Banské Bystrici u Doc. Kamila Roška. V říjnu 2011 odjel do USA, kde na universitě Wisconsin in Green Bay získal stipendium pro obor Classic Trumpet, Jazz Trumpet. Je zakladatelem a leadrem jazzové formace Black Melody Jazzband a nyní působí v několika jazzových souborech na Zlínsku i v okolí.